top of page
Anadolu Şirketleri İçin "Mtrateji"
Anadolu Şirketleri İçin "Mtrateji"

15 Şub Pzt

|

Online Etkinlik

Anadolu Şirketleri İçin "Mtrateji"

Kişi Başı Katılım Ücreti 399 TL+KDV / Etkinlik Detayları Sayfanın Altında Yer Almaktadır.

Saat ve Yer

15 Şub 2021 09:30 – 13:30

Online Etkinlik

Etkinlik Hakkında

Eğitmen: Fatma Kevser ÖZBAŞOĞLU ve Necdet Uygurer

Anadolu Şirketleri İçin Pratikte Mtratejik (!!!) Plan

Hiçbir şirketin “alın yazısı” yoktur. Şirketin alın yazısını “strateji” yazar. İş hayatında stratejiniz varsa varsınızdır, yoksa yok olur gidersiniz. Anadolu pek çok stratejinin beşiğidir. Hemen her kentin “stratejik bir tarihi kültürü” vardır ama, ama bir de “mtrateji” vardır, “mtrateji” stratejinin “hain” ikizidir. “Mtratejiyi” göndermeden “strateji” kapınızı çalmaz.  

Amacımız, ciroları 5 ile 200 milyon liraya kadar olan (2020 sonu pariteleri ile) Anadolu şirketlerini, cirosal büyüklükleri ve “yönetimsel çaplarını” dikkate alarak, strateji “mtrateji” çarpışmasında, stratejinin kalıcı üstünlüğü için desteklemektir.

Çalışmamız, Anadolu da bulunan şirketlerin sahip, yönetici ortak, yönetici adayı hissedar, hissedar veya hissedar olmayan genel müdür düzeyi yöneticileri içindir. Çalışmamız hemen her şirkette bulunan ve yönetimin güvenini kazanmış, alınan kararları etkileyebilen profesyonel yönetim kadrolarına da açıktır.

Çalışmamız Zoom platformunda yapılacaktır, bir PowerPoint sunumu değildir. Katılımcılarımızı kafalarındaki şirket sorunları ve soruları ile gelmeye ve özenle notlar almaya davet ettiğimiz bir çalışmadır.

Seminerden sonra şirketleri özelindeki konuları danışmak isteyen katılımcılarımız, eğitmenlerimiz Necdet UYGURER ve Kevser ÖZBAŞOĞLU’ndan danışmanlık desteği alabileceklerdir. Bu destek ücretsiz olarak verilecektir.

İçerik

- Anadolu “iklimlerinde” strateji nedir, ne işe yarar, ne işe yaramaz?

- Strateji ve “Anadolu Kartalı”

- “Mtrateji” nedir, ne işe yarar, ne işe yaramaz?

- Mtrateji ve “Şaşkın Ördek”

*

- Strateji kurma adımları nelerdir? Basittir, 30 Dakika çok bile

- Bir teknik araç, bir somut örnek

*

- Anadolu şirketinde strateji kurarken hangi engeller çıkar?

- 2020/2021’e özgü ve en sık karşılaşılan 7 engel nelerdir?

- Aşma yöntemleri “somut” olarak nelerdir?

*

- Strateji kurmak için “yaşamsal” araçlar nelerdir?

- Stratejide “pusula” nasıl kurulur?

- Somut örnek

- Stratejide yanlış yapmamak için “hesap yöntemi” nedir?

- Somut sayısal örnek

- Dinamik, tek sayfalık “stratejik bütçe” nasıl yapılır?

- (PANDEMİDEN STRATEJİK ÇIKIŞIN TEK ARACIDIR)

- Ayrıntılı sayısal örnek

*

- Stratejiyi, stratejik bütçeyi ayakta tutan, “kalıcı” yapan “takır takır” şirket işleri nelerdir?

- En gerekli ilk 7 iş

- Anadolu koşullarında yapmak ve istifade etmek yolları ve somut örnekler

*

- “Uzun yolda araç kullanma” benzetimi ile strateji ve stratejiye destek işlerin düzenli olarak yapılması için araçlar (artık biliyorsunuz) ve koşullar

- Şirket sahibi/aktif ortaklar/genel müdür için sürekli bilgisayarda tutulacak olan “tek sayfalık strateji takip EKRANI” kurgu ve kullanım için ip uçları

*

- SEMİNER SONUNDA ZAMAN KALMASI veya KATILIMCILARIN BİR SÜRE DAHA DEVAM ETMEK İSTEMESİ DURUMUNDA YAPILABİLECEK OLAN SÖYLEŞİ;

- Anadolu kültürü kaynaklı stratejiler “sergisinde” hızlı bir gezinti.

Fatma Kevser ÖZBAŞOĞLU

Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2009 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaparken, 2010 yılında madencilik sektöründe Türkiye’nin sayılı firmalarından birisinde çalışmaya hayatına başladı. Bu nedenle Yüksek Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesinde 2012 yılında tamamladı. Firmanın çeşitli pozisyonlarında aktif rol almış olup, buralarda yaptığı görevlerden bazıları İş Sağlığı ve Güvenliği sisteminin kurulması ve yürütülmesi, Çevre Güvenliği ve Maden Hukuku biriminin kurulması, ERP Sisteminin kurulması ve yürütülmesidir. Kısa süreli bilişim danışmanlık şirketlerinde tecrübe edinmiş ve yazılım, MRP, ERP alanlarında projeler yönetmiştir. Hali hazırda ilk başladığı madencilik sektörününün öncülerinden olan şirkette Sözleşme ve Hakediş Yönetimi, Teknik Proje Yönetimi, Sigorta Yönetimi, Proje Yönetimi, Maden-İSG-Çevre-Mülkiyet Hukuku Yönetimi konularından sorumlu olduğu Teknik Koordinasyon Şefi pozisyonunda çalışırken, aynı zamanda İdari İşler Sorumlusu olarak her iki birimi eş zamanlı yürütmektedir.  Mevcut işinde çalışırken, aynı zamanda KOBİ şirketlerine Yönetim Danışmanlığı yapmaktadır.

 

Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında, üniversite yıllardan günümüze çok sayıda gerek toplumsal gerek bireysel sorumluluk projelerinde yer almıştır. Günümüzde Sporda Şiddet, Alkol ve Uyuşturucuyla Mücadele Derneği Kurucu Üyesi ve Basın Sözcüsüdür.

ANADOLU ŞİRKETLERİNDE

• Satın alma sözleşmeleri hazırlanması ve yönetilmesi

• Hakediş düzeni kurulması

• Şirket raporlama düzeni kurulması (ERP ve MRP sistemleri kaynaklı)

• Ticari/mülki kurumların denetimleri için hazırlıkların planlanması

• Şirket işletme, satış, yatırım bütçeleri hazırlanması

• İK ve personel düzeni kurulması

• Yatırım yönetimi

• Sürekli İyileştirme Projelerinin yönetimi

• Şirket denetim düzeni kurulması

• Kredi/hibe ve bağışlar için başvuru dosyaları hazırlanması

• Şirket sahibi ve yöneticiler için özel rapor düzeni kurulması

Necdet UYGURER

Finans şirketlerinden önce ilk genel müdürlük deneyimini 1989 yılında bir İngiliz uluslararası ticaret şirketinin belirli bir piyasada Türkiye operasyonları ve İstanbul merkez ofis genel müdürlüğü ile yaşamış daha sonra farklı piyasa ve iş kollarında 7 ayrı genel müdürlük (genelde kurucu genel müdürlük) görevinde bulunmuştur. 2007 yılından sonra sadece yönetim kurulu üyeliği sorumlulukları taşımaktadır.   

Eğitmenimiz 45 (kırk beş) yıldan bu yana satış/satın alma/pazarlama/yönetim konuları içinde bulunmaktadır. İlk satış deneyimini 1972 yılında satış stajyeri olarak ABD de yaşamış, 1980 lerde holding pazarlama müdür yardımcılığı yapmış ve 1987 yılından bu yana yönetim danışmanı olarak yönetim, satış, pazarlama ve satın alma etkinlikleri içinde bulunmuştur.

Halen yönetim danışmanlığı, pazarlama danışmanlığı, satış danışmanlığı, satın alma danışmanlığı, satın alma ve satış eğitmenliği, satış koçluğu, yönetici koçluğu, satış yöneticilerine koçluk hizmetlerine devam etmektedir ve “aktif” olarak sahada satış sorumlulukları taşımaktadır.

Eğitmenimiz ayrıca, EIPM,  European Institute of Purchasing Management ( Avrupa Satın Alma Yönetimi Enstitüsü ) akredite eğitmen ve danışmanıdır ve EIPM adına Türkiyede ve yurt dışında “ satın alma için mali analiz “, “ tedarikçi ilişkileri yönetimi “, “tedarik zinciri yönetimi “, “ satın alma için ileri düzey müzakere “, “satın alma da kategori yönetimi” gibi farklı seminerler vermektedir

Koçlukla ilgili ilk eğitimlerini 1994 te ABD de Cleveland, Ohio da almış olup halen koç olarak Certified  Premium Advanced Master Trainer Coach ve NLP alanında Certified  Premium Advanced Master Trainer diplomalarına sahip bulunmaktadır. Koçlukta “ ilk” olan pek çok eğitim yapmış olup, halen koçluk hizmeti verdiği Türk ve yabancı yöneticiler 50 üstü yaş grubunda, performans koçluğu yaptığı profesyoneller ise 30 - 45 yaş aralığında bulunmaktadırlar.Deneyimi içinde İngiliz ve Amerikan satış şirketlerinde bulunmuş, İskandinav, Hint ve Japon, Alman ve Türki Ülkeler satış şirketleri ile yakından çalışmıştır.

Bu güne kadar doğrudan satış sorumluluğu taşıdığı ürün/hizmet yelpazesi içinde ; döviz, emtia borsaları ürünleri, finans ürünleri ve türevleri, ithal sınai elektronik ürünler, taahhüt hizmetleri, sınai yazılım paketleri, ithal mobilya, ev eşyası ve dekoratif ürünler,, danışmanlık hizmetleri, teknik mühendislik ürünleri, teknik mühendislik hizmetleri, cam ev eşyası, perakende mağaza hizmetleri, finansal yatırım ürünleri, ağır iş makineleri yedek parça ve bakım hizmetleri, eğitim hizmetleri, reklam hizmetleri, kurumsal kimlik tasarım ürün ve hizmetleri, internet bazlı görsel duyuru sistemleri, elektronik güvenlik araç ve sistemleri, sanat eserleri göze çarpanlar arasında bulunmaktadırlar

 

Sadece 2015 -2020 arasında uygulamalı satış danışmanlık hizmeti verdiği şirket sayısı 57 kadardır.

 

Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında, üniversite yıllardan günümüze çok sayıda gerek toplumsal gerek bireysel sorumluluk projelerinde yer almıştır. Günümüzde Sporda Şiddet, Alkol ve Uyuşturucuyla Mücadele Derneği Kurucu Üyesi ve Basın Sözcüsüdür.

• Online eğitimimiz Zoom üzerinden canlı yayın olarak gerçekleşmektedir.

• Katılım için web sayfası üzerinden ön kayıt olması gerekmektedir. 

• Kayıt kesinleştirme için ödemeleri, Kredi Kartı veya Banka Havalesi ile gerçekleştirebilirsiniz.

• Eğitim tarihinden 3 iş günü öncesine kadar kayıt iptal edilebilir, hak yıl boyu saklı tutulmaktadır.

• Wisdom Akademi, gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page