top of page
Düdüklü Tencerede Satış-Kolay Yumuşamayan, Zor Pişen Müşteriye Hızlı, Etkin Verimli Satış Yöntemi
Düdüklü Tencerede Satış-Kolay Yumuşamayan, Zor Pişen Müşteriye Hızlı, Etkin Verimli Satış Yöntemi

20 Oca Çar

|

Live Online Etkinlik - Zoom

Düdüklü Tencerede Satış-Kolay Yumuşamayan, Zor Pişen Müşteriye Hızlı, Etkin Verimli Satış Yöntemi

Kişi Başı Katılım Ücreti 445 TL+KDV / Etkinlik Detayları Sayfanın Altında Yer Almaktadır.

Saat ve Yer

20 Oca 2021 02:30 – 6:30

Live Online Etkinlik - Zoom

Etkinlik Hakkında

Eğitmen: Necdet Uygurer 

Düdüklü Tencerede Satış

(Kolay Yumuşamayan, Zor Pişen Müşteriye Hızlı, Etkin Verimli Satış Yöntemi)

Amaç

2021’e girerken içinde bulunduğumuz koşullar bazı satışları zorlaştırmaktadır. Ancak, her satışçının küçük adı Yılmaz, ikinci soy adı ise Sarsılmaz’dır. Satış suya benzer şekilde her zaman yol bulur, bulacaktır. Düdüklü tencere etkin, garantili, ekonomik bir pişirme gerecidir. “Kontrollü şekilde” basınç uygular.

Satışta düdüklü tencere yöntemi, kurallarını ve birkaç tane de “püf” noktasını bilirseniz, her koşulda, ister bireysel ister kurumsal satış (plaza B2B diyor), ÇOK etkindir.

Çalışmamız, satışta giderek artan zorluklarla karşılaşmaya başlayan ve 2020 satışlarındaki gecikmeleri hızla kapatmak isteyen tüm profesyonel satış, satış yönetim kadroları için tasarlanmıştır. Ayrıca, satışta üst düzey sorumluluk taşıyan profesyonel yöneticiler ve iş sahipleri için de çok yol gösterici ve faydalı olacaktır.  İyi yemek yapabilen hemen herkes (biraz Hocamızı dinlerse) iyi satış yapabilir.

Çalışmamız bütünü ile pratik uygulama örnekleri ile yapılacaktır. Bir Power Point sunumu değildir ve herhangi bir sunum dosyası verilmeyecektir. 

Düdüklü Tencerede Satış 

Düdüklü tencere hızlı ve güvenli pişirir (şimdilerde güvenlidir, eskiden çok değildi). Zaman ve enerjiden tasarruf sağlarken, pişirme lezzetini garantiler. Birkaç kural ve biraz dikkat gerektiren birkaç püf noktasını bilirseniz pilav bile pişirebilirsiniz ki, herkes pilav yapamaz, herkesin pilavı lezzetli olmaz. 

Adım Adım Düdüklüde Satış

D Düdüklü

S Satış

D 1- Tencereye pişireceğiniz malzeme ve suyu koyunuz. Kapağı sert ve kesin kapatınız. “Subabı” dik duruma getiriniz. (Bazı düdüklülerde, ayarı seçiniz) ((*)) Ocağı açınız. (Halk dili ile Aygazı yakınız)

S 1- Satışta “malzeme” nedir? Bireysel ve kurumsal psikolojik profiller, bunlar neler?

       “Köy tavuğu” ve “nohut” zor malzemelerdir, uzun süre gerekir. Satışın “köy tavuğu” (artık 

        azalıyor), satışın “nohutu” kimler? Satışta “nohut” müşteri çoktur.  

        Satışta “su” nedir?

        Pişirmeyi yapan “su buharıdır”, satışta neyin buharı?

        Satışın “sübabı” nedir? (Bilmiyorsanız, düşünüp bulmadıysanız tencereyi yani satışı baştan 

        “patlatabilirsiniz” amanin dikkat!

               Satışta sonuca ulaşmak malzeme/müşteri bilgisi ile ilgilidir

               Satışın “Aygazı” nedir? (Satış için “enerjiniz” nereden gelir?)

D 2 – İlk “düdük” sesini bekleyiniz, gelince “düdük vurunca” sübabı indiriniz ve ikinci sesi bekleyiniz. DİKKAT, ÇOK DİKKAT asla ikinci düdüğü, sesi duymadan SUBABI KALDIRM AYINIZ

S 2- İşte ŞİMDİ satışın ve yüksek basınçta, düdüklüde satışın incelikleri başlıyor; 

Satışta “pişme” ya da sonuç almanın ilk belirtileri nelerdir? Kuvvetli olmayabilir.

Yani düdüklünün düdüğü! Her zaman düüüüt diye ötmez. “Hışt pışt” yapar. Anlama yöntemleri?

Satışın “öldürücü” özelliği, sabırlı olmak, beklemeyi ve ZAMANLAMAYI bilmektir. Satış ta “zamanlama” HERŞEYDİR. 

Zamanından önce subabı kaldırırsanız “SATAMAZSINIZ”

Satışta zamanlama odaklı ikna teknikleri nelerdir ve nasıl “hatasız” kullanılabilirler?

Değişik pişirmelerden, satışlardan UNUTAMAYACAĞINIZ “yaşanmış örnekler”.

D 3- Düdüklüden gelen ikinci sesi, “düdüğü” duymalısınız. DİKKAT, alışkın değilseniz veya konsantre değilseniz duymayabilirsiniz. Zaten çoğu kez “düüüt” diye ötmez, “pışt yapar, şişt yapar”. HEMEN ateşi kısmanız gerekiyor ve malzemeye göre artık zaman tutmanız gerekiyor. Sebze 10 dakika, kuru fasulye 30 dakika. Bir de bu aşamada “koku” almanız lazım.

S 3- Satışta ikinci düdük nedir? İkna ip uçlarıdır. Nelerdir?

       Satışta “Aygazın ateşi” nasıl kısılır? Satış sonuçlandırma teknikleri nelerdir?

       SATIŞTA SONUÇLANDIRMA TEKNİKLERİNİN ZAMANLAMASI NASILDIR?  

       Satış tamamlanırken “koku” ne kokusudur? Nasıl algılanır

       (ipucu; tahsilat, kokusunu alamıyorsanız “çok fena”)

D 4- Şimdi düdüklüyü ocaktan alıp, musluğun altında suya tutuyorsunuz. Düdüğü yani subabı azar azar aç kapa yapıyorsunuz, o da “fıss” yapıyor. Fıss yapmayana kadar iki üç dakika devam. Sonra, bitmedi, düdüklünün kapağını ustaca çıkarıyorsunuz ki acemi aşçı “hayatta” ilk defa kapağı çıkaramaz.

S 4- Satışta müşteri “tahsilata” nasıl hazırlanır?

       Etkin tahsilat “zor koşullarda” nasıl yapılır?

D 5- Bitmedi. Düdüklüyü boşalttıktan sonra güzelce yıkıyoruz, siliyoruz, temiz ve hazır tutuyoruz.

S 5- Satış “bitmez”. Müşteri ilişkileri ile devam eder. O halde düdüklü tencere satışından sonra “en kıymetli” müşteri ilişkisi ip uçları nelerdir?

Kapanış

Gerçek düdüklü tencere ve “düdüklüde satış hikayeleri” kulağa küpe.

Önemli Notlar

 ((*)) Gerçek düdüklü tencerenizi bizim içeriğe bakarak değil, tencerenizin kullanma talimatı veya kılavuzunu dikkatle okuyarak kullanınız. Yanınızda da “düdüklüden” anlayan bir kişi bulunsun. 

Seminer için “düdüklü” tencere bilgilerini veren ve deneyimlerini paylaşan, çok ta iyi olmayan düdüklülerle üç koca çocuk yetiştirmiş olan Sevgili Serap SARIDAĞ’a deneyim, sabır, anlayış ve hoş görüsü için çok teşekkür ederiz. Satış için ilk kez düdüklü kullanacaksanız, her zaman için Eğitmenimize danışabilirsiniz. Mesaj veya mail “Konu” kısmına DÜÜÜT DÜT yazınız lütfen. 

Eğitmenimiz;

Finans şirketlerinden önce ilk genel müdürlük deneyimini 1989 yılında bir İngiliz uluslararası ticaret şirketinin belirli bir piyasada Türkiye operasyonları ve İstanbul merkez ofis genel müdürlüğü ile yaşamış daha sonra farklı piyasa ve iş kollarında 7 ayrı genel müdürlük (genelde kurucu genel müdürlük) görevinde bulunmuştur. 2007 yılından sonra sadece yönetim kurulu üyeliği sorumlulukları taşımaktadır.   

Eğitmenimiz 45 (kırk beş) yıldan bu yana satış/satın alma/pazarlama/yönetim konuları içinde bulunmaktadır. İlk satış deneyimini 1972 yılında satış stajyeri olarak ABD de yaşamış, 1980 lerde holding pazarlama müdür yardımcılığı yapmış ve 1987 yılından bu yana yönetim danışmanı olarak yönetim, satış, pazarlama ve satın alma etkinlikleri içinde bulunmuştur.

Halen yönetim danışmanlığı, pazarlama danışmanlığı, satış danışmanlığı, satın alma danışmanlığı, satın alma ve satış eğitmenliği, satış koçluğu, yönetici koçluğu, satış yöneticilerine koçluk hizmetlerine devam etmektedir ve “aktif” olarak sahada satış sorumlulukları taşımaktadır.

Eğitmenimiz ayrıca, EIPM, European Institute of Purchasing Management ( Avrupa Satın Alma Yönetimi Enstitüsü ) akredite eğitmen ve danışmanıdır ve EIPM adına Türkiye de ve yurt dışında “ satın alma için mali analiz “, “ tedarikçi ilişkileri yönetimi “, “tedarik zinciri yönetimi “, “ satın alma için ileri düzey müzakere “, “satın alma da kategori yönetimi” gibi farklı seminerler vermektedir

Koçlukla ilgili ilk eğitimlerini 1994 te ABD de Cleveland, Ohio da almış olup halen koç olarak Certified Premium Advanced Master Trainer Coach ve NLP alanında Certified  Premium Advanced Master Trainer diplomalarına sahip bulunmaktadır. Koçlukta “ ilk” olan pek çok eğitim yapmış olup, halen koçluk hizmeti verdiği Türk ve yabancı yöneticiler 50 üstü yaş grubunda, performans koçluğu yaptığı profesyoneller ise 30 - 45 yaş aralığında bulunmaktadırlar.

Deneyimi içinde İngiliz ve Amerikan satış şirketlerinde bulunmuş, İskandinav, Hint ve Japon, Alman ve Türki Ülkeler satış şirketleri ile yakından çalışmıştır.

Bu güne kadar doğrudan satış sorumluluğu taşıdığı ürün/hizmet yelpazesi içinde ; döviz, emtia borsaları ürünleri, finans ürünleri ve türevleri, ithal sınai elektronik ürünler, taahhüt hizmetleri, sınai yazılım paketleri, ithal mobilya, ev eşyası ve dekoratif ürünler,, danışmanlık hizmetleri, teknik mühendislik ürünleri, teknik mühendislik hizmetleri, cam ev eşyası, perakende mağaza hizmetleri, finansal yatırım ürünleri, ağır iş makineleri yedek parça ve bakım hizmetleri, eğitim hizmetleri, reklam hizmetleri, kurumsal kimlik tasarım ürün ve hizmetleri, internet bazlı görsel duyuru sistemleri, elektronik güvenlik araç ve sistemleri, sanat eserleri göze çarpanlar arasında bulunmaktadır.

Sadece 2015 -2020 arasında uygulamalı satış danışmanlık hizmeti verdiği şirket sayısı 59 kadardır. 

• Online eğitimimiz Zoom üzerinden canlı yayın olarak gerçekleşmektedir.

• Katılım için web sayfası üzerinden ön kayıt olması gerekmektedir. 

• Kayıt kesinleştirme için ödemeleri, Kredi Kartı veya Banka Havalesi ile gerçekleştirebilirsiniz.

• Eğitim tarihinden 3 iş günü öncesine kadar kayıt iptal edilebilir, hak yıl boyu saklı tutulmaktadır.

• Wisdom Akademi, gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page