top of page
Satışta “Müşteri Bulma Yöntem, Yol ve Yaklaşımları"
Satışta “Müşteri Bulma Yöntem, Yol ve Yaklaşımları"

06 Nis Sal

|

Live Online Etkinlik - Zoom

Satışta “Müşteri Bulma Yöntem, Yol ve Yaklaşımları"

Kişi Başı Katılım Ücreti 445 TL+KDV / Etkinlik Detayları Sayfanın Altında Yer Almaktadır.

Saat ve Yer

06 Nis 2021 09:30 – 13:30 GMT+3

Live Online Etkinlik - Zoom

Etkinlik Hakkında

Eğitmen: Necdet Uygurer 

Amaç

Müşteri bulma satışın en temel aşamalarından bir tanesidir. Ancak, ezbere olmaz zira müşteri bulmak ürüne, müşteriye, şirkete, piyasaya, koşullara ve hatta kültüre göre çok değişebilir. Müşteri yoksa “yokuz” özü bu kadar basittir. 

Müşteri bulma profesyonel satışçı için “bilinen en sağlam işsizlik sigortasıdır”. Ben müşteri ziyareti yapmayı biliyorum ve müşteri bulabilirim diyen satışçı hiçbir koşulda, hiçbir piyasada uzun süre işsiz kalmaz. Müşteri bulma, müşteri buldurma ise satış yöneticisi için her koşulda yönetici olma, yönetici kalma “sigortasıdır”. 

Üst yönetim veya iş sahibi için satış kadrosunun özellikle zor koşullarda müşteri bulabilmesi çok önemli bir stratejik yetenek ve avantajdır.

Amacımız, özellikle zor piyasa koşullarında müşteri bulma yöntem ve yollarını satışçı, yöneticisi ve şirket yönetimi için sunmaktır.

Çalışmamız on line yapılacaktır, bir Power Point sunumu ya da genel satış sohbeti değildir. Katılımcılarımız müşteri bulma konusunda soruları ile gelmeye, özenle not almaya davet ettiğimiz bir çalışmadır.

 İçerik

- 0 (Sıfır)

- Satışta müşteri bulma nerede duruyor?

- Satışta yeni müşteri bulma gerekliliği, yeni müşteri sayısalları

- Somut olarak ayda kaç yeni müşteri bulmalıyız?

- 1

- Şirket iç kaynaklardan müşteri bulma, nasıl?

- Satış kadrosu odaklı temel( 7) müşteri bulma yöntemi

- Satın alma odaklı müşteri bulma yöntemleri

- Satın alma nasıl yani?

- Tedarikçi odaklı müşteri bulma yöntemleri

- İmalat/üretim odaklı müşteri bulma yöntemleri

- Tanıtım ve sosyal medya odaklı müşteri bulma yöntemleri

- 2

- Şirket dışı kaynaklardan müşteri bulma yöntemleri, neler?

- Temel (7) dış kaynak

- 3

- Satışçı, yöneticisi, şirket yönetimi düzeyinde “şahsi müşteri bulma yöntemleri

- (7) + yöntem

- 4

- Müşteri bulma sistematiği 

- Bulmak için ilke “a……”

- Bulmak için pusula

- Müşteri bulmak için “yaratıcılık”

- Temel yaratıcılık yöntemleri

- “Barbi” modeli

- 5

- Müşteri bulma yolunda bireysel ve şirket düzeyi “klasik” engeller ve hızlı aşma yöntemleri

- En sık karşılaşılan 7 engel anlam, ima ve sonuçları

- 6

- Çalışmadaki tüm müşteri bulma yöntemlerine toplu bakış

- 7 + 7 + 7  (+)

- Satışta müşteri bulma düzeni  pratik bir şema  (bir sayfa)

-

Wisdom Akademi' nin bir özgün hizmeti olarak dileyen katılımcılarımız, bu seminerle ilgili tüm konularında, müşteri bulmanın tüm yönleri ve derinlikleri odağında, Eğitmenimizle çalışmayı izleyen günlerde ücretsiz bir danışmanlık/mentörlük sohbeti yapabileceklerdir. Normalde yüz yüze yapılan bu görüşme günümüz koşullarında muhtemelen telefonla yapılabilecektir. 

Eğitmenimiz;

Finans şirketlerinden önce ilk genel müdürlük deneyimini 1989 yılında bir İngiliz uluslararası ticaret şirketinin belirli bir piyasada Türkiye operasyonları ve İstanbul merkez ofis genel müdürlüğü ile yaşamış daha sonra farklı piyasa ve iş kollarında 7 ayrı genel müdürlük (genelde kurucu genel müdürlük) görevinde bulunmuştur. 2007 yılından sonra sadece yönetim kurulu üyeliği sorumlulukları taşımaktadır.   

Eğitmenimiz 45 (kırk beş) yıldan bu yana satış/satın alma/pazarlama/yönetim konuları içinde bulunmaktadır. İlk satış deneyimini 1972 yılında satış stajyeri olarak ABD de yaşamış, 1980 lerde holding pazarlama müdür yardımcılığı yapmış ve 1987 yılından bu yana yönetim danışmanı olarak yönetim, satış, pazarlama ve satın alma etkinlikleri içinde bulunmuştur.

Halen yönetim danışmanlığı, pazarlama danışmanlığı, satış danışmanlığı, satın alma danışmanlığı, satın alma ve satış eğitmenliği, satış koçluğu, yönetici koçluğu, satış yöneticilerine koçluk hizmetlerine devam etmektedir ve “aktif” olarak sahada satış sorumlulukları taşımaktadır.

 Eğitmenimiz ayrıca, EIPM,  European Institute of Purchasing Management ( Avrupa Satın Alma Yönetimi Enstitüsü ) akredite eğitmen ve danışmanıdır ve EIPM adına Türkiyede ve yurt dışında “ satın alma için mali analiz “, “ tedarikçi ilişkileri yönetimi “, “tedarik zinciri yönetimi “, “ satın alma için ileri düzey müzakere “, “satın alma da kategori yönetimi” gibi farklı seminerler vermektedir

Koçlukla ilgili ilk eğitimlerini 1994 te ABD de Cleveland, Ohio da almış olup halen koç olarak Certified  Premium Advanced Master Trainer Coach ve NLP alanında Certified  Premium Advanced Master Trainer diplomalarına sahip bulunmaktadır. Koçlukta “ ilk” olan pek çok eğitim yapmış olup, halen koçluk hizmeti verdiği Türk ve yabancı yöneticiler 50 üstü yaş grubunda, performans koçluğu yaptığı profesyoneller ise 30 - 45 yaş aralığında bulunmaktadırlar.

Deneyimi içinde İngiliz ve Amerikan satış şirketlerinde bulunmuş, İskandinav, Hint ve Japon, Alman ve Türki Ülkeler satış şirketleri ile yakından çalışmıştır.

Bu güne kadar doğrudan satış sorumluluğu taşıdığı ürün/hizmet yelpazesi içinde ; döviz, emtia borsaları ürünleri, finans ürünleri ve türevleri, ithal sınai elektronik ürünler, taahhüt hizmetleri, sınai yazılım paketleri, ithal mobilya, ev eşyası ve dekoratif ürünler,, danışmanlık hizmetleri, teknik mühendislik ürünleri, teknik mühendislik hizmetleri, cam ev eşyası, perakende mağaza hizmetleri, finansal yatırım ürünleri, ağır iş makineleri yedek parça ve bakım hizmetleri, eğitim hizmetleri, reklam hizmetleri, kurumsal kimlik tasarım ürün ve hizmetleri, internet bazlı görsel duyuru sistemleri, elektronik güvenlik araç ve sistemleri, sanat eserleri göze çarpanlar arasında bulunmaktadırlar

Sadece 2015 -2020 arasında uygulamalı satış danışmanlık hizmeti verdiği şirket sayısı 57 k

• Online eğitimimiz Zoom üzerinden canlı yayın olarak gerçekleşmektedir.

• Katılım için web sayfası üzerinden ön kayıt olması gerekmektedir. 

• Kayıt kesinleştirme için ödemeleri, Kredi Kartı veya Banka Havalesi ile gerçekleştirebilirsiniz.

• Eğitim tarihinden 3 iş günü öncesine kadar kayıt iptal edilebilir, hak yıl boyu saklı tutulmaktadır.

• Wisdom Akademi, gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page