top of page
Şirket Yönetiminin En Önemli Raporu – Mizan Bazında Gerçek Ve Etkin Yönetim Mizan
Şirket Yönetiminin En Önemli Raporu – Mizan Bazında Gerçek Ve Etkin Yönetim Mizan

20 Oca Çar

|

Live Online Etkinlik - Zoom

Şirket Yönetiminin En Önemli Raporu – Mizan Bazında Gerçek Ve Etkin Yönetim Mizan

Kişi Başı Katılım Ücreti 570 TL+KDV / Etkinlik Detayları Sayfanın Altında Yer Almaktadır.

Saat ve Yer

20 Oca 2021 09:30 – 13:30

Live Online Etkinlik - Zoom

Etkinlik Hakkında

Eğitmen: Necdet Uygurer 

Şirket Yönetiminin En Önemli Raporu – Mizan Bazında Gerçek Ve Etkin Yönetim Mizan

Gerçek iş sahibi ve gerçek “kalibreli” profesyonel yönetici, iyi “mizan okur yazarı” ve iyi “mizan yorumcusudur”. Mizanın kontrolü şirketin kontrolüdür. Kontrol karlılık ve kar amaçlıdır. Gerçek iş sahibi ve yüksek nitelikli profesyonel mizana günlük bakar. Muhasebeniz “elle ayakla” tutulmuyorsa, anlık mizanı orta halli bir cep telefonundan görebilmeniz için bir engel bulunmamaktadır, kendinizden başka.

“Mizana her gün, her sayfasına mı bakacağım” sözü teknolojiyi 35 yıl, iş idaresini 100 yıl geriden izleyen, yönetimle alakasız “büro memuru” düzeyinde bir anlayışa aittir.

Şirketin gerçek organizasyonu muhasebe hesap planıdır. Mizan muhasebe hesap planına göre şekillenir. Şirketin yönetimine “egemen” olmak, muhasebe hesap planına egemen olmaktan geçer. Gerçek mizan ile “mizancıkları” ayırt etmek ise, bir şeyin, örneğin iç çamaşırı, kendisi ile resmini ayırt edebilmek kadar kolaydır. Mizan da zaten şirketin “iç giyimi” ya da “MR filmidir”

Özetlersek Mizan;

- Karlılık odaklı kararlar

- Kontrol odaklı karar, uygulama ve yöntemler

- Yönetim kalitesinde verimlilik

- Pandemiden çıkış için tek yönetim aracı olan “bütçe” kurgusunda gerçeklik

- Şirkete değer kazandıracak bir çerçeveye sahip olmak için “şarttır”.

Çalışmamız;

- Bütün iş sahipleri, iş kurma amacı olanlar

- Şirkette sorumluluk taşıyan, taşıması planlanan profesyonel yöneticiler

- Aile şirketlerinde çalışan ve yönetici niteliklerini güçlendirmek isteyenler için tasarlanmıştır.

Yöntem;

- Çalışmamız bir Power Point anlatımı değildir. Gerçek, ayrıntılı bir mizan üzerinden yaşanmış örneklerle yapılacak olan bir çalışmadır.

- Katılımcılarımızı mizan odağında tüm yönetimsel sorunları, sıkıntıları, soruları ile gelmeye ve not tutmaya davet ettiğimiz bir çalışma olacaktır, herhangi bir dosya verilemeyecektir.

- Ancak, çalışmada kullanılacak olan gerçek mizan örneği, kesin kayıt yaptırmış olan katılımcılarımıza, çalışmadan önce PDF formatında gönderilecektir.

İçerik;

1)Görsel olarak, muhasebe, hesap planı, mizan, bütçe, kar zarar tablosu, bilanço ve diğer önemli kavramların konum ve ilişkileri

2)Mizan bölümlerine hızlı toplu bakış

3)Mizanda yer alan özellikli hesaplar ve yönetim ilişkisi;

- Alacak hesapları, şüpheli alacaklar, ortak borç ve alacakları, farklı avans hesapları,

- iade/iskonto/vade farkı hesapları, amortisman hesapları, borçlar, yedek akçeler

- Kur farkları, kambiyo kar ve zararları, kar ve zarar hesapları

4)Mali denetimlerde odaklanılan mizan hesapları

5)Yönetim raporlarında kullanılan mizan hesapları

6)Satış raporlarında kullanılan mizan hesapları

7)Şirket “profilini” anlamak için gereken mizan hesapları

8)“Due diligence” işlemleri ile ilgili mizan hesapları

9)İç kontrol için kullanılabilen mizan hesapları

10)Şirket “bütçe” kurgusuna çok hızlı bakış

Kapanış

 

Eğitmenimiz;

Finans şirketlerinden önce ilk genel müdürlük deneyimini 1989 yılında bir İngiliz uluslararası ticaret şirketinin belirli bir piyasada Türkiye operasyonları ve İstanbul merkez ofis genel müdürlüğü ile yaşamış daha sonra farklı piyasa ve iş kollarında 7 ayrı genel müdürlük (genelde kurucu genel müdürlük) görevinde bulunmuştur. 2007 yılından sonra sadece yönetim kurulu üyeliği sorumlulukları taşımaktadır.   

Eğitmenimiz 45 (kırk beş) yıldan bu yana satış/satın alma/pazarlama/yönetim konuları içinde bulunmaktadır. İlk satış deneyimini 1972 yılında satış stajyeri olarak ABD de yaşamış, 1980 lerde holding pazarlama müdür yardımcılığı yapmış ve 1987 yılından bu yana yönetim danışmanı olarak yönetim, satış, pazarlama ve satın alma etkinlikleri içinde bulunmuştur.

Halen yönetim danışmanlığı, pazarlama danışmanlığı, satış danışmanlığı, satın alma danışmanlığı, satın alma ve satış eğitmenliği, satış koçluğu, yönetici koçluğu, satış yöneticilerine koçluk hizmetlerine devam etmektedir ve “aktif” olarak sahada satış sorumlulukları taşımaktadır.

Eğitmenimiz ayrıca, EIPM, European Institute of Purchasing Management ( Avrupa Satın Alma Yönetimi Enstitüsü ) akredite eğitmen ve danışmanıdır ve EIPM adına Türkiye de ve yurt dışında “ satın alma için mali analiz “, “ tedarikçi ilişkileri yönetimi “, “tedarik zinciri yönetimi “, “ satın alma için ileri düzey müzakere “, “satın alma da kategori yönetimi” gibi farklı seminerler vermektedir

Koçlukla ilgili ilk eğitimlerini 1994 te ABD de Cleveland, Ohio da almış olup halen koç olarak Certified Premium Advanced Master Trainer Coach ve NLP alanında Certified  Premium Advanced Master Trainer diplomalarına sahip bulunmaktadır. Koçlukta “ ilk” olan pek çok eğitim yapmış olup, halen koçluk hizmeti verdiği Türk ve yabancı yöneticiler 50 üstü yaş grubunda, performans koçluğu yaptığı profesyoneller ise 30 - 45 yaş aralığında bulunmaktadırlar.

Deneyimi içinde İngiliz ve Amerikan satış şirketlerinde bulunmuş, İskandinav, Hint ve Japon, Alman ve Türki Ülkeler satış şirketleri ile yakından çalışmıştır.

Bu güne kadar doğrudan satış sorumluluğu taşıdığı ürün/hizmet yelpazesi içinde ; döviz, emtia borsaları ürünleri, finans ürünleri ve türevleri, ithal sınai elektronik ürünler, taahhüt hizmetleri, sınai yazılım paketleri, ithal mobilya, ev eşyası ve dekoratif ürünler,, danışmanlık hizmetleri, teknik mühendislik ürünleri, teknik mühendislik hizmetleri, cam ev eşyası, perakende mağaza hizmetleri, finansal yatırım ürünleri, ağır iş makineleri yedek parça ve bakım hizmetleri, eğitim hizmetleri, reklam hizmetleri, kurumsal kimlik tasarım ürün ve hizmetleri, internet bazlı görsel duyuru sistemleri, elektronik güvenlik araç ve sistemleri, sanat eserleri göze çarpanlar arasında bulunmaktadır. Sadece 2015 -2020 arasında uygulamalı satış danışmanlık hizmeti verdiği şirket sayısı 59 kadardır. 

• Online eğitimimiz Zoom üzerinden canlı yayın olarak gerçekleşmektedir.

• Katılım için web sayfası üzerinden ön kayıt olması gerekmektedir. 

• Kayıt kesinleştirme için ödemeleri, Kredi Kartı veya Banka Havalesi ile gerçekleştirebilirsiniz.

• Eğitim tarihinden 3 iş günü öncesine kadar kayıt iptal edilebilir, hak yıl boyu saklı tutulmaktadır.

• Wisdom Akademi, gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page