top of page
Yeni İş Kuracak, Kariyer Değiştirecek “Eski” Profesyoneller İçin-Sucuklu Yumurta Tadında İnsan Ve İş İdaresi
Yeni İş Kuracak, Kariyer Değiştirecek “Eski” Profesyoneller İçin-Sucuklu Yumurta Tadında İnsan Ve İş İdaresi

07 Oca Per

|

Live Online Etkinlik - Zoom

Yeni İş Kuracak, Kariyer Değiştirecek “Eski” Profesyoneller İçin-Sucuklu Yumurta Tadında İnsan Ve İş İdaresi

Kişi Başı Katılım Ücreti 445 TL+KDV / Etkinlik Detayları Sayfanın Altında Yer Almaktadır.

Saat ve Yer

07 Oca 2021 09:30 – 13:30

Live Online Etkinlik - Zoom

Etkinlik Hakkında

Eğitmen: Necdet Uygurer 

Sucuklu Yumurta Tadında İnsan Ve İş İdaresi

Yeni İş Kuracak, Kariyer Değiştirecek “Eski” Profesyoneller İçin

Amacımız

Herkes yumurta kırabilir fakat her yumurta kıranın yumurtası lezzetli olmaz. Sucuklu yumurtada ise yumurta kırma, yağ, sucuk ve tava “kalitesi” önemlidir.

Amacımız Pandemi nedeni ile;

- Kariyer değiştirmek ve insan idaresi sorumluluğu almak durumunda olan, mecbur kalan

- Kendi başına yeni iş kurmak isteyen (yani iş veren/patron davranış biçimi gereken)

- Bir veya birkaç ortakla iş yapma düşüncesinde olan fakat esas olarak;

- İlk kez cebinden para verip adam çalıştıracak, “insan idare” edecek, kendileri kısa süre önce ücretli profesyonel olanlar (yani az veya çok “ağız kokusu” çekmiş olan) için;

Hepsinin kuralları AYRI olan;

- İnsan idaresi

- Organizasyon idaresi

- İş idaresi

- Para idaresi ve

- “Davranış biçimi” idaresi için en özlü kural, “kanun” ve uygulama biçimlerini Türkiye Cumhuriyeti sosyal kültürel ve ekonomik koşullarına uygun olarak ve hızla sunmaktır.

Çalışmamız;

Çok gerçekçi, sürekli not alınması gereken, yaşanmış Türk iş hayatı örnekleri eşliğinde yapılacak olan “dik” bir çalışmadır.  Bir yönetim söyleşisi, kültürel bir diyalog değildir. Bir Power Point sunumu da değildir, sonunda bir belge veya elektronik kayıt ortamı verilmeyecektir. Tüm katılımcılarımızı “kafalarındaki” soruları ile gelmeye davet ettiğimiz bir çalışma olacaktır.

İçerik

Açılış

Serbest çalışma, kapalı yüzme havuzunda değil, her havada Sarayburnu önlerinde derin ve biraz dalgalı denize girip yüzmektir. (Havuzda kurumsal “yüzme” ve denizde boğulmadan ekmek parası için batıp çıkma farkı)

Bir basit şemacık.

1- İnsan İdaresi (YUMURTA)

- “YUMURTA BİR KERE KIRILDI MI, TAMİRİ İMKANSIZDIR”

- İnsan idaresi için tam 17 tane net, kısa tavsiye. Önümüzdeki 20 yıl işinize yarayacaktır

2- Organizasyon İdaresi (KIZARTMA TAVASI)

“TENCERE DİBİN BENDEN KARA”

- Cengiz Handan bu yana değişmeyen 10 organizasyon kural (ister pavyon ister banka yönet)

3- İş İdaresi (SUCUK)

“NALLI KUZULAR”

- Basit şemacıktan (yukarıda) “öldürücü” çıkarımlar

4- Para İdaresi (KIZARTMA YAĞI)

Kuralları öteki organizasyon kurallarına benzemez

- Temel 7 “kanun”

- Temel 7 bilgi, temel 7 yöntem

- (Neden 7?)

5- Davranış Biçimi İdaresi (SUCUKLU YUMURTA)

En zor “idaredir”

“TERBİYELİ OL, PROFESYONELCE DAVRAN, HEPSİNİ VURMAYADA HAZIR OL”

- Aslında kolaydır. Fakat doğru davranışa sahip olmak gerekir. Doğru davranışa sahip olmak ise pek kolay değildir

- Örnekler

Kapanış-

Doğru yolda kaybolmazsın. Ancak, yanlış yollara girmeden doğru yol bulunmaz. Doğru yolda “inatla” tersine giden “eşşektir”. Yol yanmaz fakat yolcu yanabilir. Anlaşıldı mı?

Eğitmenimiz;

Finans şirketlerinden önce ilk genel müdürlük deneyimini 1989 yılında bir İngiliz uluslararası ticaret şirketinin belirli bir piyasada Türkiye operasyonları ve İstanbul merkez ofis genel müdürlüğü ile yaşamış daha sonra farklı piyasa ve iş kollarında 7 ayrı genel müdürlük (genelde kurucu genel müdürlük) görevinde bulunmuştur. 2007 yılından sonra sadece yönetim kurulu üyeliği sorumlulukları taşımaktadır.   

Eğitmenimiz 45 (kırk beş) yıldan bu yana satış/satın alma/pazarlama/yönetim konuları içinde bulunmaktadır. İlk satış deneyimini 1972 yılında satış stajyeri olarak ABD de yaşamış, 1980 lerde holding pazarlama müdür yardımcılığı yapmış ve 1987 yılından bu yana yönetim danışmanı olarak yönetim, satış, pazarlama ve satın alma etkinlikleri içinde bulunmuştur.

Halen yönetim danışmanlığı, pazarlama danışmanlığı, satış danışmanlığı, satın alma danışmanlığı, satın alma ve satış eğitmenliği, satış koçluğu, yönetici koçluğu, satış yöneticilerine koçluk hizmetlerine devam etmektedir ve “aktif” olarak sahada satış sorumlulukları taşımaktadır.

Eğitmenimiz ayrıca, EIPM, European Institute of Purchasing Management ( Avrupa Satın Alma Yönetimi Enstitüsü ) akredite eğitmen ve danışmanıdır ve EIPM adına Türkiye de ve yurt dışında “ satın alma için mali analiz “, “ tedarikçi ilişkileri yönetimi “, “tedarik zinciri yönetimi “, “ satın alma için ileri düzey müzakere “, “satın alma da kategori yönetimi” gibi farklı seminerler vermektedir

Koçlukla ilgili ilk eğitimlerini 1994 te ABD de Cleveland, Ohio da almış olup halen koç olarak Certified Premium Advanced Master Trainer Coach ve NLP alanında Certified  Premium Advanced Master Trainer diplomalarına sahip bulunmaktadır. Koçlukta “ ilk” olan pek çok eğitim yapmış olup, halen koçluk hizmeti verdiği Türk ve yabancı yöneticiler 50 üstü yaş grubunda, performans koçluğu yaptığı profesyoneller ise 30 - 45 yaş aralığında bulunmaktadırlar.

Deneyimi içinde İngiliz ve Amerikan satış şirketlerinde bulunmuş, İskandinav, Hint ve Japon, Alman ve Türki Ülkeler satış şirketleri ile yakından çalışmıştır.

Bu güne kadar doğrudan satış sorumluluğu taşıdığı ürün/hizmet yelpazesi içinde ; döviz, emtia borsaları ürünleri, finans ürünleri ve türevleri, ithal sınai elektronik ürünler, taahhüt hizmetleri, sınai yazılım paketleri, ithal mobilya, ev eşyası ve dekoratif ürünler,, danışmanlık hizmetleri, teknik mühendislik ürünleri, teknik mühendislik hizmetleri, cam ev eşyası, perakende mağaza hizmetleri, finansal yatırım ürünleri, ağır iş makineleri yedek parça ve bakım hizmetleri, eğitim hizmetleri, reklam hizmetleri, kurumsal kimlik tasarım ürün ve hizmetleri, internet bazlı görsel duyuru sistemleri, elektronik güvenlik araç ve sistemleri, sanat eserleri göze çarpanlar arasında bulunmaktadır.

Sadece 2015 -2020 arasında uygulamalı satış danışmanlık hizmeti verdiği şirket sayısı 59 kadardır. 

• Online eğitimimiz Zoom üzerinden canlı yayın olarak gerçekleşmektedir.

• Katılım için web sayfası üzerinden ön kayıt olması gerekmektedir. 

• Kayıt kesinleştirme için ödemeleri, Kredi Kartı veya Banka Havalesi ile gerçekleştirebilirsiniz.

• Eğitim tarihinden 3 iş günü öncesine kadar kayıt iptal edilebilir, hak yıl boyu saklı tutulmaktadır.

• Wisdom Akademi, gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page