Funda ETAN

Pencere üzerinde Bitkiler

İstanbul Teknik Üniversitesi, Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve İstanbul Master Plan Consortium’da çalışma hayatına başladı. Daha sonra Sistem Yapı ve Anadolu FLYGT (İsveç) firmalarında devam etti.

Profesyonel koçluk eğitimini tamamladıktan sonra profesyonel koç/eğitmen olarak çalışmalarına başladı. Farklı üniversitelerde düzenlenen profesyonel koçluk sertifika programlarında moderatör eğitmenlik yaptı.   

 

Koçluk Platformu Derneği’nin Kariyer-Net, SecretCv, HP, TOÇEV, Engelsiz Kariyer-İŞKUR, PMI-Türkiye, Kadir Has ve Işık Üniversitesi gibi farklı partnerlerle farklı zamanlarda hayata geçirilen projelerinde gönüllü koç ve proje koordinatörü olarak görev aldı.

Bu sosyal sorumluluk projelerinde iş hayatına ara veren ve tekrar çalışmak isteyen kadınlara, iş arama süreçlerini desteklemek amacı ile kariyer koçluğu hizmeti verdi. Üniversite öğrencileri ile geleceklerini planlamalarına yönelik kariyer koçluğu çalışmaları yaptı. İş arayan engelli adayların özgüvenlerini kazanmaları amacı ile gönüllü koçluk hizmeti verdi ve proje yöneticisi mentor adayları ile koçluk çalışması yaptı.

Mühendislik altyapısı ile eğitim programları hazırlayan Etan; kurumsal ve bireysel koçluk çalışmaları yapmakta, stres-zaman yönetimi, etkili iletişim, kurumlarda koçluk yaklaşımı ve uygulamaları, motivasyon ve kurumlarda kuşak çatışmaları konularında eğitimler vermektedir. Aynı zamanda çalışan annelere ve ebeveynlere yönelik atölyeler düzenlemekte; çocuklarla iletişim ile ilgili seminerler vermektedir.    

Çeşitli üniversitelerin ve liselerin kariyer ve kişisel gelişim günlerinde “Kariyer Planlamasının Stratejik Adımları”, “Meslek Seçimi”, “Hedef Belirleme ve Motivasyon” gibi konularda seminerler veren Funda Etan, öğrencilere yönelik atölyeler düzenlemektedir.

Koçluk Platformu Derneği’nin 2011-2013 dönemi Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Sekreteri, aynı zamanda Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) üyesidir.

© Copyright