top of page

Almila DALKILIÇ

Pencere üzerinde Bitkiler

İstanbul’da doğdu. 1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ‘Sahne Görüntü Ana Sanat Dalı Tiyatro Dekor Kostüm’ bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılında London School of Publıc Relatıons’dan ‘An İntegrated Approach to PR Certificate’ almıştır. MEB Haber Spikerliği ve Sunuculuk sertifikasını dönem birincisi olarak almıştır. Sonrasında MEB Usta Öğretici Oryantasyon Sertifikasını yine dönem birincisi olarak tamamlamıştır.


Uki, Beymen, Home Store’da Dekoratör olarak çalışmıştır. TGRT, İstanbul FM, Medya FM, MTV’de 9 yıl Program Yapımcılığı ve Sunuculuk ( Canlı yayın ) yapmıştır. Logo Şirketler Grubu, Çanakcılar Şirketler Grubu, Spotek ve TGRT’de Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapmıştır.


Müziğe, Üniversite yıllarında katıldığı yarışmalarda dereceler ve birincilikler alarak başlamış, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş ve canlı yarışma performansıyla hem bateri çalıp hem de solo bir şarkıyı seslendirdiği yarışmada ” En iyi Enstrümantalist” ödülünü alarak Türkiye’nin ‘İlk ve Tek ödüllü Kadın Bateristi’ unvanını kazanmıştır. Değerli Besteci Melih Kibar ile başladığı reklam müziği seslendirmeleri ’jinglelar’ tüm radyolarda yayınlanmıştır. Yataş, Maggi, İstanbul FM, Sandy, Loreal, Çardak, Laressa, Şifa Hastanesi, Logo Collection, Mercedes Benz vb.


Motivatör Konuşmacı olarak katıldığı organizasyonlarda sunum finalinde Bateri çalmaktadır. Büyük tutkusu olan Piyano çalmaya, nota bilmeden 48 yaşında başlamış, yer aldığı iki konserde Chopin ve Tchaikovsky performansı ile beğeni toplamıştır. TRT Ses Sınavında 2.lik, TRT Altın Anten Hafif Müzik Yarışması’nda Mansiyon kazanmıştır. ATV’de Gani Müjde’nin ekibinde her hafta yayınlanan Ceyhun Yılmaz Show’da bir sezon boyunca Canlı yayında baterist olarak görev almıştır. Ayrıca, Eurovision Türkiye Jüriliği yapmıştır.


Ak Parti Siyaset Akademisi’nde Milletvekili adaylarına vermiş olduğu eğitimler sebebiyle Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan, Kadıköy Belediyesi’nde ve Sağlık Polikliniği’nde vermiş olduğu eğitimlerden dolayı Belediye Başkanı Sayın Selami Öztürk’den Teşekkür Belgeleri almıştır. Bir yıl boyunca sözleşmeli olarak Kadıköy Belediye Başkanı Av.Selami Öztürk’ün İletişim Danışmanlığını yapmış, tüm Belediye çalışanlarına eğitimler vermiştir. Türkiye çapında, Belediye eğitimleri en yoğun olan Eğitmenlerden biridir. Seçim dönemlerinde AKPARTİ, CHP ve MHP den Milletvekili ve Belediye Başkan adaylarına eğitimler vermiş ve Danışmanlık yapmıştır. Halen Hitabet ve İmaj Koçu olarak Birebir Danışmanlıklarına devam etmektedir.


Uzmanlık Konuları

 • Retorik ve Oratorik Hitabet

 • Stratejik İkna Teknikleri

 • Konuşmalarda Doğaçlama, Hazırcevaplık ve Nükte becerileri

 • İleri Sunum Teknikleri

 • Retorik İkna Metotları

 • Diksiyon

 • İdeal Yöneticilik ve Liderlik

 • Takımdaşlık, Takım Ruhu oluşturmak

 • Zor İnsanlarla Kolay İletişim

 • Şapka çıkarttıran Müşteri Hizmetleri

 • Güçlü Soru sorma ve Cevaplama Teknikleri

 • İletişim ve Beden Dili

 • Güzel Konuşma ve Diksiyon

 • Hayır Diyebilmek

 • Başarı ve Motivasyon

 • Güçlü Soru Sorma ve Cevaplama Teknikleri

 • Koşulsuz Müşteri Mutluluğu Yöntemleri

 • Zor İnsanlar ve Zor Durumlarla başa çıkma yöntemleri

 • Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi

 • Toplantı Yönetimi

 • Zaman Yönetimi

 • Kurumsal Aidiyet

 • Mükemmeliyetçiler için Yönetim Becerileri

 • Raporlama Teknikleri

 • Doğru Karar alma ve Uygulama metotları

 • Uzun konuşmaları kısaltma teknikleri

 • Agile Çevik Yönetim

 • Satışta kazandıran Beden Dili

Kurum içi Eğitim ve Seminer verdiği Kurum / Şirket Referansları


ULAŞIM: İETT, İETT-ÖHO, İSFALT, İBB ULAŞIM A.Ş, İDO, SUN EXPRESS, TCDD, İSTANBUL METRO A.Ş, OTOBÜS A.Ş, İSTANBUL GÜVENLİK, GAZİULAŞ
OTOMOTİV: MERCEDES BENZ, CHEVROLET – CHEVY OTOMOTİV, MERMERLER OTOMOTİV, BAŞBUĞ OTOMOTİV, TOSB, VOLVO, ARKAS OTOMOTİV ‘ VOLVO-OPEL-FORD’
KAMU-SİYASİ- BELEDİYE: AKPARTİ, CHP, MARMARA VE BOĞAZLARI BELEDİYELER BİRLİĞİ, TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ, UGETAM, TÜRK TELEKOM İÇ DENETİM BAŞKANLIĞI, TEDAŞ, AYEDAŞ, TOKİ-GEDAŞ, İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR A.Ş, İBB KÜLTÜR A.Ş, İBB ULAŞIM A.Ş, İBB HAL MÜDÜRLÜĞÜ, İSKİ, KADIKÖY BELEDİYESİ TÜM BİRİMLER, ATO, BEYKOZ BELEDİYESİ TÜM BİRİMLER, ÜSKÜDAR BELEDİYESİ, ESENYURT BELEDİYESİ ZABITA BİRİMİ, TUZLA BELEDİYESİ ZABITA BİRİMİ, TPAO, KAHRAMANMARAŞ SANAYİ VE TİCARET ODASI, AKPARTİ SİYASET AKADEMİSİ , AKPARTİ KAĞITHANE İLÇE TEŞKİLATI , ZONGULDAK BELEDİYESİ, RİZE BELEDİYESİ, GAZİANTEP BELEDİYESİ, KAPAKLI BELEDİYESİ, GİRESUN BELEDİYESİ, KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ, BUSKİ
DERNEKLER: GENÇ TÜMSİAD, TİMDER, TİMKODER, TİMFED, ETÜDER, AVİAD, KADEM, TEMKA, TÜRK ALMAN SANAYİ ve TİCARET ODASI, ANTALYA SANAYİ VE TİCARET ODASI (ATSO) ANKARA TİCARET ODASI ( ATO )
SAĞLIK: ACIBADEM SAĞLIK GRUBU, COVİDİEN SAĞLIK, BİODER-BİOFARMA , HİSAR İNTERCONTİNENTAL HOSPİTAL, GÖZTEPE KARDİYOLOJİ MERKEZİ, KADIKÖY SAĞLIK POLİKLİNİĞİ, MEZO KLİNİK
TÜKETİM: EVYAP, ECA-SEREL, BOSCH und SİEMENS, BSH, UNILEVER
BİLİM & ARAŞTIRMA: TÜBİTAK- NİELSEN
BANKA: TEB, VAKIFBANK, DENİZBANK
HOLDİNGLER / TV: SİNPAŞ GYO, ŞAHİNLER HOLDİNG, GENESİS HOLDİNG, PEKER GROUP, ARKAS HOLDİNG, KANAL D- DMC
SAVUNMA SANAYİ: ASELSAN, HAVELSAN, SERVO SAVUNMA
İNŞAAT-AVM- LOJİSTİK-NAKLİYE- BİLİŞİM – DOĞALGAZ-TURİZM: BUYAKA AVM – MALTEPE PARK AVM, FORUM AVM’ler, BİLFİNGER, BURSA UMUT İNŞAAT, FATİH İNŞAAT- EVANİ, AKKİM, VOİTH, SUBOR, TENTE GLOBAL, KAYSERİ GAZ, FORM GRUP, ABE MEDYA, TRAÇİM, HİS TRAVEL, VODAFONE, MOD TASARIM, BTM, AYVAZ, ÜCAY GRUP, GEDAŞ, POLYONE, SCHATT DECOR, MNG KARGO, İSFALT, İSBAK, TERMO TEKNİK, VİKİNG TURİZM, ÇELEBİ, FONKSİYONEL, LEHMANN, KARAKAYA86
GIDA / TARIM: BANVİT-BANVİTAŞ, NAMET –MARET, MADO, KOMŞU FIRIN, BEREKET DÖNER, YEMEKÇİM A.Ş, AKCELEP, TOROS TARIM, ANC

TEKSTİL / SPOR: PUMA, ALFATİM A.Ş, MERKOTEKS, FETİH TEKSTİL, LC WAİKİKİ, COLİSEUM ACARKENT
MAKİNE-METAL: ONUR SAC METAL, KABAN MAKİNE, TAM PLASTİK, MİTAŞ A.Ş, EBRO ARMATUREN,


Birebir Referanslar / HİTABET & SUNUM KOÇLUĞU Referansları


KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANI – CHP, KADIKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI – MHP, İSTANBUL 1. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ – AK PARTİ, MHP KADIKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI, TÜRKİYE ECZACILAR BİRLİĞİ, VAKKO, UNILEVER, MİLLİ PAZAR, SİNPAŞ GYO, VAKIF EMEKLİLİK, ARÇELİK, SUNNY ELEKTRONİK, ANADOLU SİGORTA, MERKO GROUP, TESA BANT WELLPOİNT, BETA KİMYA / APEL TUTKAL, THYSSENKRUPP, ATASUN OPTİK, İSTANBUL AĞAÇ ve PEYZAJ, İMAJ SİSTEM ALÜMİNYUM, MİSS CİX TEKSTİL, ICBC Bank, TÜBİTAK, VAKIF BANK, KALE Grubu, OLİGARK Grup, İDO, PWC, EGE SERAMİK


26 yıldır, Yönetim ve Kişisel Gelişim Eğitmeni / Retorik Hitabet Koçu -Sunucu- Yazar olarak Kurumsal ve Genele açık Seminerler verirken bir yandan da Konferans ve Zirvelerde Konuşmacı olarak yer almaktadır. 22.000 den fazla katılımcı ve 500 den fazla eğitim ile yoğun bir eğitim hayatına sahiptir. Akademi İstanbul, Deulcom Internatıonal, Newport Unıversıty ve London School of PR’da Öğretim Görevlisi olarak dersler vermiştir. Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi ve Kariyer Akademisi’nde 3 yıl boyunca Diksiyon kursu vermiştir.


Son 3 yıldır Covid salgını sebebiyle, Online eğitimlere ağırlık vererek, Türkiye Belediyeler Birliği Akademisi’nde ve uzun zamandır birlikte çalıştığı eğitim firmaları ile de yoluna devam etmektedir.

13 yıldır Timder Akademi’de verdiği Kişisel Gelişim Seminerlerinin değerlendirmeleri sonucu Katılımcı Memnuniyet oranı en yüksek Eğitmendir.


Timder Dergisinde 14 yıldır Kişisel Gelişim yazıları yayınlanmaktadır. Aynı zamanda makale yazarıdır.

Gurur duyduğu 54 Başarı Plaketi ve çok sayıda Teşekkür Belgesine sahiptir.


Elma Yayınevi tarafından basılan ‘İletişimde İletişim’ adlı bir kitabı vardır.

© Copyright
bottom of page