top of page

Atilla ÖZKAN

Pencere üzerinde Bitkiler

Atilla Özkan, 8 senesi denetim & danışmanlık alanında olmak üzere toplam 12 senelik bir kariyere sahiptir. Teftiş kariyeri boyunca uluslararası firmalar başta olmak üzere 10’dan farklı sektörde denetim ve danışmanlık faaliyeti yürütmüş olup şu an kendi yönetim danışmanlığı şirketine sahiptir.


Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat (İng.) bölümünde tamamlayan Atilla Özkan yüksek lisansını Altınbaş Üniversitesinde MBA üzerine yapmıştır. Lisans eğitiminin bitişi ile Ernst & Young firmasında vergi denetçisi olarak kariyerine başlamış ve burada hem dünyada hem ülkemizde tanınan 100’den fazla firmada denetim yapma fırsatı elde etmiştir. Bu süreçte farklı sektörler ve firma yapıları hakkında bilgi edinme şansı olan Atilla sonrasında ülkenin en büyük firmaları arasında yer alan ASAŞ Alüminyum’da Yönetim Kuruluna Bağlı İç Denetçi olarak çalışmıştır. ASAŞ Alüminyum’dan sonra yine aynı görev ile sektör lideri diğer bir firma olan Gamak Makine’de görev almıştır. Atilla bu süreçte Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ruhsatını da almıştır.


Finans ve vergi kapsamında gerçekleştirdiği denetimler boyunca vergi mevzuatı, finansal tablo analizi, karlılık analizleri gibi birçok konuda uzmanlaşan Atilla Özkan İç Denetim kariyerinde ise üretim, satın alma, insan kaynakları, depo ve lojistik, satış süreci gibi birçok farklı süreçte denetimler gerçekleştirmiş ve şirketlerin karlı yönetilmesi hakkında önemli bilgi birikimi edinmiştir.


Bunun yanında üniversite döneminden başlayan ilgisi doğrultusunda finansal piyasalar konusunda da kendini geliştirmiş olan Atilla teknik ve temel analiz konularında da önemli düzeyde bilgi birikimine sahiptir.


Bakış açısı gereği multidisipliner yaklaşımın her zaman daha iyi sonuçlar doğuracağını düşünen Atilla Özkan’ın ağırlıklı olarak psikoloji, sosyoloji ve kişisel gelişim konularından oluşan “Anomali” adlı bir kitabı da mevcuttur.


Kendi kurduğu şirketinde yönetim danışmanlığı kapsamında özgün bir danışmanlık konsepti oluşturan Atilla şu an kurumsallaşma süreci başta olmak üzere bilgi birikimi doğrultusunda denetim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

© Copyright
bottom of page