top of page

Güven BAKIRTAŞ

Pencere üzerinde Bitkiler

Eğitmenimiz toplam olarak 24 yıllık kariyere, bunun yanı sıra iletişim, satış, liderlik ve kişisel gelişim konularında 8 yıllık, 1.700 saatin üzerinde bir eğitim tecrübesine sahiptir. 

 

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tamamlayan Güven Bakırtaş üniversite eğitimine paralel olarak profesyonel hayata adım attı. Elektronik güvenlik ve yayıncılık sektörlerinde saha satış personeli / şefi olarak sahayı deneyimleyen eğitmenimiz perakende sektörüne geçiş yaparak mağaza müdürlüğü görevlerinde bulundu. Elektronik güvenlik sistemleri satışında saha liderliğine sadece 2 ay gibi bir sürede ulaştı. Bu sürede 3 dev projeyi hayata geçirerek ülkemizin en büyük market zincirlerinden birinin 350 şubesine kamera sistemleri satışı yaparak parladı. Üniversite öğrenimin yanında yarı zamanlı kitap-DVD setleri satışında ülke bazında birincilik elde etti. Perakende mağaza müdürlüğü esnasında -neredeyse düşünülmemiş olanı yaparak- mağaza merkezli kurumsal satış kanalını oluşturdu. İlaç firmalarının özel etkinlikleri için yüksek adetli kitap ve müzik ürünlerinin toplu satışlarını yönetti. Mağaza müdürü olarak girdiği Anka Yayıncılık şirketinde kısa sürede mağazalar direktörü ve yayınevi yöneticisi olarak görev aldı.

 

Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra Kavram Eğitim Kurumları'nda Satış Müdürlüğü, MNG Kargo ve FedEx Express'te Bölge Satış Müdürlüğü yaparak kariyerinde tırmanış gösterdi. Kavram Eğitim Kurumları’nda yepyeni bir iş fikri ile ülke genelinde kırtasiye ve bayilik kanalı oluşturdu. Bu kanaldan elde edilen birkaç aylık ciro ile yeni markanın oluşumuna katkı sundu. Kargo sektöründe sadece saha satışçıları ve şube yöneticilerinin gerçekleştirdiği satış kavramını değiştirerek, kurye üzerinden satış müşteri hizmetleri üzerinden tele-satış gibi yeni projelerle “lokalize tümel nokta satışı” isimli yepyeni bir anlayış kazandırdı. Bu anlayışa paralel oluşturduğu saha kampanyalarıyla kargo sektöründe rekorlara imza attı.

 

Danışmanlık süreçleriyle tanıştığı, Net Holding bünyesindeki start-up proje olan Mobilizm’in kuruluşunda İş Geliştirme ve Satış Direktörlüğü, sonrasında Durak Reklam Ürünleri'nde Grup Satış Direktörü ve Genel Müdür vekili olarak devam etti. Ülkemizde ilk araç paylaşım fikri olan Mobilizm’in saha çalışmaları, pazarlama döngüsü, kanal satış ağı, fiziksel yerleşimleri ve müşteri eğitme süreçlerini yönetti. Durak Reklam Grubu’nda gerek Ür-Ge gerekse de kanal geliştirme tarafında ses getiren projeler oluşturdu. Genel Müdür Vekilliği sırasında özellikle pazar geliştirme ve yeni yatırım sahaları açma konusunda önemli başarılar elde etti.

 

Orta büyüklükteki işletmelerden, çok uluslu şirketlere uzanan kariyerinde özellikle saha satış süreci, kampanya yönetimi, iş geliştirme, pratik liderlik uygulamaları, sistem oluşturma ve kurumsallaşma üzerinde uzmanlaştı.

 

Çalışmalarında birçok farklı görüş ve bilimsel kaynakları tarayarak özgün sunumlar oluşturan ve katılımcıyla sıkı bağlar kuran eğitmenimiz, 2014 yılından beri yönetim danışmanı ve sosyal beceriler eğitmeni olarak birçok kuruma değer katmaya devam ediyor.


Şifresiz ve Sırsız: Gerçek Satış kitabının yazarıdır.

REFERANSLAR:


“Kısa zamanda sistematik büyümemize katkı sağlayan; personelimizin saha öz güvenini yükselten uygulamalarla güçlendiren Güven Bey'e teşekkür ederiz."

Soner Düzcü, Biowell İlaç A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı


“Fiyat tablomuzu baştan yaratmak, özellikle iç pazar satış operasyonunu yeni baştan kurgulamak gerekiyordu. Arayışımızda karşılaştığımız Güven Bey ile satış operasyonumuzu oldukça geliştirdik, kendisiyle iyi ki çalışmışız."

A. Semih Yıldırım, Alniz Reklam A.Ş. , CEO


Doğan Holding, TC İstanbul Başakşehir Belediyesi, İKMİB, Kütahya Seramik, Bien Seramik, VFS Global, Baymak, İstanbul Ticaret Borsası, Asel Expo, Yöntem Kozmetik - Engin Grup, BLG Kimya, Güneş Sigorta, Biowell İlaç, Alniz Endüstri, Durak Copy - Durak Group - Durak Display, Bilişim Eğitim Grubu, TÜV Rheinland, Smith & Nephew, Bilişim Eğitim Merkezleri, Bilgi Koleji, Bir İnsan Gelişim Akademisi, Infolang Dil Okulları, EczaOnline.Com, Eczane Pınar, Arasta Park Eczanesi, Okisa Güvenlik Sİstemleri, Sibernetik Teknoloji, Olcay Er YMM, Filii Çocuklu Cafe, La Luce - Kuru Tekstil, EventPro Etkinlik Hizmetleri, Aksa Karadeniz Makina, İdeal İK İstihdam Eğitim ve Danışmanlık, Bektaş Enerji Yatırımları, Sude Sound, Lobi Medikal

© Copyright
bottom of page