top of page

Murat ÜNVER

Pencere üzerinde Bitkiler

İlk girişimcilik örneğini, üniversite yıllarında Sn. Onur Gerikalmaz ile birlikte üniversitede çeşitli parti ve eğlence organizasyonları, o yıllarda futbolda yurtdışında Türkiye’ yi temsil eden Galatasaray’ ın uluslararası karşılaşmalarına sponsor bularak, onların reklam filmlerini de çektirip dev ekranlarda gösterilmesini sağlamıştır.


Sektöründe lider firmalarda satış ve pazarlama bölümlerinde çalıştı: Türkiye de porselen sektörünün lider kuruluşlarından olan Porland Porselen’ de Satış Şefliğinden Genel Müdürlüğüne kadar çeşitli kademelerde görev yapmıştır. Ardından Trans Teknik Büro sistemleri İzmir Bölge Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Yaklaşık 6 sene süren çalışmaları boyunca bayi yönetimi, Satış-pazarlama planlama ve bütçelemesi ile bütçe uygulaması, perakende satış mağazacılığı alanlarında aktif olarak rol aldı.


2004 senesinden beri farklı kuruluşlara bilgi ve deneyimlerini kendisine has uslubu ile aktarmaya devam etmektedir.


Lafarge İştiraki olan Schiedel Baca Sistemleri, Türkiye’ nin en önemli elektirk malzemeleri üreticisi El-Bi Elektrik, Antalya’ nın en büyük toptancı organizasyonu DuruGrup, ATO ve OSTİM ortak iştiraki olan Akademi Pazar, Türkiye’ nin en önemli Casual Giyim Giyim Markalarından DeFacto, Allmode, Mutlusan Elektrik, Korkmaz Mutfak, Atlaj Jet, İzaydaş, Fischcem, Yataş Özler Plastik eğitmenliğini yaptığı önemli organizasyonlardan bazılarıdır.


Murat Ünver ayrıca bazı AB projelerinde Zafer, Marka Kalkınma ajansları desteği ile yürütülen projelerde mentor ve eğitmen olarak aktif rol oynamıştır. Bunların Yanısıra ABİGEM Eskişehir ve Eskişehir İŞKUR tarafından düzenlenen 360 saatlik teorik ve Satış Uzmanı Yetiştirme Projesinin müfredatını hazırlayarak eğitmenliğini de gerçekleştirmiştir. ÜNVER T.C. Özyeğin Üniversitesinin 10.000 Kadın Girişimci Projesinde danışman olarak rol almış olup; iki senedir Stratupbootcamp İstanbul’ un girişimcilerine iletişim, beden dili, ve sunum becerileri konularında eğitmenlik ve koçluk yapmaktadır. 2014 senesi itibariyle Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi(SEM), 2015 itibariyle de İstanbul Aydın Üniversitesi SEM eğitmenlerinden birisi olmuştur.


Eğitmenliğin yanı sıra, satış, pazarlama, yönetim danışmanlığı, mentorluk ve profesyonel koçluk faaliyetlerini de yürüten ÜNVER iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

© Copyright
bottom of page