top of page

Yrd. Doç. Dr. Umut H. İNAN

Pencere üzerinde Bitkiler

Dr. Umut H. İnan, İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında lisans derecesi aldı. Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde 1999-2001 yılları arasında yüksek lisans eğitimi alırken aynı zamanda araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde doktora çalışmasını tamamladı.


Akademik çalışmalarına paralel olarak 1999 yılından itibaren 40’ı aşkın firmaya başta matbaa ve ambalaj sektörü olmak üzere yönetim sistemleri, süreç yönetimi, kurumsallaşma ve yönetim bilişim sistemleri alanlarında danışmanlık hizmetleri verdi. Ülkemizin önde gelen kağıt karton ambalaj üretimi yapan şirketlerinde tepe yönetimlerde görevler aldı.


Halen yönetim danışmanı ve yönetim sistemleri baş denetçisi olan Umut H. İNAN’ın uzmanlık alanları arasında Yalın Üretim, KOBİ Yönetimi ve Kurumsallaşma, Yönetim Bilişim Sistemleri, Toplam Kalite Yönetimi, Lojistik, Depo ve Satınalma Yönetimi, Modern Üretim Sistemleri sayılabilir. Amerikan Kalite Derneği, Makine Mühendisleri Odası ve Yönetim Danışmanları Derneği üyesi ve sertifikalı İSG uzmanı / eğitmeni olan Dr. İnan, halen Haliç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent; olarak görev yapmaktadır.

© Copyright
bottom of page